clanok:8

Sieň slávy - Pavel Vahala

Vahala
Publikované 01.01.2014

Pre nezainteresovaných možno neznámy človek, ale pre tých tých, ktorí pri triatlone už čo to preskákali osoba známa a pre nás Nitrančanov aj človek najdôležitejší. Málokto vie že práve Hoch je prvý Slovák, ktorý sa postavil na štart na Hawaii. Ešte v dobách hlbokého temna, keď bol trestný čin mať aj sadu Campagnolo na favoritovom ráme, sa spolu s čechom Vítovcom predstavili ako „exoti“ z východu na hawajskej posvätnej pôde na štarte IRONMANU. Podarilo sa mu to zopakovať ešte tri krát a patrí zatiaľ, medzi slovenských rekordérov medzi účastníkmi na Hawaii.

Spomínal som to aj na jeho uvedení do siene železnej slávy v Piešťanoch, že tak ako Cyril a Metod doteperili písmo sväté do Nitry, tak isto Hoch z Moravy dotrepal k nám triatlon. Pobláznil v Nitre skvelú partiu chalanov /Marko, Žáčik, Baron a Baronová, Peciar, Dubaj, Pospíšil, Pažický,Wachal,Parikrupa/ a vďaka nemu si môžeme dať pred meno titul IRONMAN.

Založil klub SMTA Nitra, ktorý dokázal organizovať skvelé triatlony a duatlony. Prvý krát pred M- ČSFR v duatlone v roku 1992 bola na slovensku veľkolepá Pasta party. A bola veľkolepá, preto že toľko nacápaných pretekárov pred pretekmi som už od vtedy nevidel. Povláčil nás po celom svete a naším hlavným cieľom bolo od roku 1998 absolvovanie IRONMAN Series. SMTA Nitra má vďaka Hochovi najviac Ironmanov v jednom klube a Žáčik a Baron účasť na Hawaji. Nitra sa vďaka nemu stala hlavným mestom Slovenského Ironmanu.

Hoch je aj neodmysliteľnou postavou Slovakmanu, /riaditeľskú takovtku som mu síce zobral/, ale dostal najdôležitejšiu úlohu akú som len mohol niekomu dať: vybrať v nitrianskej nemocnici najkrajšie baby , aby sa v cieli starali o atmosféru a vítali všetkých v cieli a s úsmevom Vám vešali medaile na krk.

Bolo mi cťou na vyhlásení Slovakmana uviesť Hocha do našej siene slávy nie len pre toto čo som tu napísal ,on je v tej sieni hlavne pre to, že je to jeden z najlepších ľudí akých som kedy stretol.

Vlado Baron.

P.S. Aby som nezabudol, Hoch bol aj členom prvého VV STU a od kedy tam nie je, ide to tam dolu vodou.

4 x MS IRONMAN HAWAII

3 x MS Long Distance NICE

IM Roth, Lanzarote, Klagenfurt, Zurich, Malaysia,Nice, a mnoho ďalších dlhých triatlonov po celej Európe.