clanok:113

Ondrej Kubo prepísal históriu

Publikované 08.08.2023

Už v momente, keď sa aktuálne najlepší slovenský pretekár na tratiach dlhého triatlonu prihlásil sa na naše preteky, sme vedeli, že nás môže čakať výkon, aký sme ešte v Piešťanoch nevideli. Nakoniec z toho bol výkon, aký sme zatiaľ na Slovensku nevidel ani od zahraničného atléta a druhý najlepší čas slovenského pretekára v histórii (oba drží Ondrej Kubo).

Predpovede počasia nám trošku kazili prognózy a niektoré odhlásenia elitných pretekárov, ktorí by umocnili konkurenciu v čele pretekov, nám nemenej zobrali časť úsmevu z tváre.

Napriek tomu sme vedeli, že nás čaká veľký deň.

Deň D

V Ondrovom podaní sme sledovali veľké one-man-show divadlo už od začiatku, keď vyšiel z vody ako prvý so 4,5 minútovým náskokom na druhého Petra Cívelu. Svoj náskok postupne zvyšoval aj na bicykli. Aj v tejto disciplíne dosiahol najrýchlejší čas, Tomáš Racek za ním zaostal o 7,5 minúty. 

Svojim takmer strojovým tempom na maratónskej trati Ondrej stále zvyšoval svoj náskok. Nakoniec urobil ďalších 7 minút na Petra Cívelu, ktorý si druhým najrýchlejším behom zobral späť celkové druhé miesto a odsunul na tretí stupienok Tomáša Racka.

V cieľovej rovinke sme napriek upršanému počasiu vytvorili vynikajúcu atmosféru a mohli sme si tak vychutnať prvý raz finiš pod 8 hodín. Niečo, o čom sme snívali, avšak tento výsledok predčil všetky očakávania.

Ondrej Kubo len o minútku a pár sekúnd zaostal za slovenským rekordom, ktorý vytvoril tento rok v nemeckom Rothe, kde však pretekal v takmer ideálnom počasí a veľkej konkurencii, kde sa mohol potiahnuť s ďalšími pretekármi.

Časy Ondreja Kuba

plávanie: 00:50:21 

bicykel: 04:16:04 

beh: 02:46:43

celkový čas: 07:56:12

Pozrieť si taktiež môžete Ondrejove záznamy na športovej sociálnej sieti Strava: plávanie, bicykel a beh.

 

A ešte jedna zaujímavosť na koniec:

V rovnakom termíne ako CTP Slovakman Triatlon 2023 sa konali aj pozvánkové preteky PTO US Open 2023, kde štartovalo 25 najlepších (z najlepších) triatlonistov na svete. Ako sme sa dozvedeli od Ondreja v cieli, aj on dostal pozvánku, avšak organizátorom odkázal, že už je prihlásený inde. Je to pre nás veľká pocta, ďakujeme, Ondro.

Vaše súkromie

Táto webová stránka používa cookies, aby ste mali čo najlepšie skúsenosti na našich webových stránkach. Používaním našich stránok súhlasíte s používaním súborov cookie. Zistiť viac