clanok:88

Novinky zo Slovakmanskej kuchyne

Publikované 28.10.2020

Ahoj Slovakmani, radi by sme s vami zdieľali niekoľko noviniek, ktorým sa venujeme v aktuálnom medzisezónnom období. 

Na úvod treba povedať, že letná sezóna bola napriek hrozbám z jari na lokálne podujatia bohatá a spoločne sme si užili aj (veríme) vydarený 18. ročník Erdinger Alkoholfrei Slovakman 2020.

Prvýkrát sme sa prehupli cez 200 jednotlivcov a 238 odhodlaných triatlonistov sa v prvú augustovú sobotu 7:00 vrhlo do rozbúreného Váhu. Oproti 155 jednotlivcom na štarte v roku 2019 to bol približne 60% nárast, čo bola pre celý tím z organizačného a logistického hľadiska veľká výzva. Prijali sme ju aj s vedomím, že väčšina veľkých zahraničných podujatí sa z pochopiteľných príčin nebude môcť uskutočniť a viacerí pretekári, ktorí doteraz štartovali len „vonku“ budú mať možnosť kuť železo na domácich tratiach. Priebeh podujatia bol napokon bez zásadných komplikácií a my máme veľkú radosť, že sme vám opäť umožnili dať si poriadne do tela. Okrem tradičného štatútu M-SR a ČP v dlhom triatlone sme mali tú česť po dlhšom čase organizovať M-ČR v dlhom triatlone. Českí pretekári tvoria väčšinu nášho štartového poľa aj za bežných okolností, teraz to bolo ešte zvýraznené aj po kvalitatívnej stránke. Jediný Slovák v TOP 10 bol Michal Holub na 3. mieste v absolútnom poradí.

SLOVAKMAN_2020_Tomas_Bukoven_Print_6 

Ihneď po skončení aktuálneho ročníka sa tradične rozbiehajú prípravy na ten ďalší. Treba povedať, že nabudení úspešným priebehom z 2020 sme sa pustili do práce. Životy nás všetkých však znova ovplyvnila zhoršená epidemiologická situácia. Ale nedá sa nič robiť, treba vydržať. Prípravy a komunikácia so zainteresovanými inštitúciami je teda pozastavená a my máme čas na internú kreatívu

1. MAKÁME NA VYLEPŠENIACH (AJ VĎAKA VÁM)

Krátko po vyčistení piešťanskej lúky sme na pretekárov vyslali feedback formulár, ktorý nám vyplnilo viac ako 100 pretekárov, za čo sme vám veľmi vďační! Kto by ešte chcel zdieľať svoje dojmy, môže tak urobiť TU. Tento formulár je pre nás najlepšou batériou možných vylepšení pre 2021 a budeme makať na tom, aby sme čo najviac z vašich konštruktívnych pripomienok boli schopní zapracovať.

Snímka

2. BEZPEČNEJŠIA CYKLISTIKA PRE VŠETKÝCH

Hlavná priorita z organizačného hľadiska je po prvýkrát v histórii dlhého triatlonu na Slovensku absolvovať cyklistickú časť na uzavretej trati. Tento fakt bez pochyby posunie Slovakman na ďalší level. Ale to nie je jednoduché. Naša aktuálna cyklistická trať vedie po ceste I. triedy a úplná uzávera momentálne nie je možná, preto hľadáme nové riešenia. V hre je viacero variant. Čaká nás maratón stretnutí s predstaviteľmi mesta Piešťany, s predstaviteľmi Policajného zboru SR. Veľmi radi by sme pokračovali v piešťanskej tradícii, ale sami sme zvedaví, kam nás vietor zaveje.

 foto2

3. SYSTEMATICKÁ PRÁCA PO CELÝ ROK

Nie je žiadnym tajomstvom, že naše podujatie sa rodí vďaka nadšeniu úzkeho tímu ľudí, v ktorom každý z nás má Slovakman ako veľké hobby a väčšina príprav sa odohráva po večeroch/nociach po našich pracovných, rodinných a ďalších povinnostiach. Zhodli sme sa, že ak má náš spoločný projekt aj ďalej napredovať, je potrebné sa mu venovať naplno počas celého roka. Máme veľkú radosť, že aj v tejto zvláštnej dobe máme naplánované (video)stretnutia s novými partnermi, či už na poli sponzoringu alebo spoluorganizácie.

SLOVAKMAN_2020_Tomas_Bukoven_Print_11

4. NOVINKY A VYLEPŠENIA POD STROMČEK

Naším snom je vybudovať kvalitné športovo-spoločenské podujatie, nielen po organizačnej stránke. V týchto dňoch pracujeme aj na vylepšení celoročnej komunikácie, čo v našom ponímaní zahŕňa kompletnú prestavbu vizuálnej identity podujatia (logo, web, registračný formulár, pravidelná tvorba obsahu,...). Výsledok by sme si radi dali ako darček pod vianočný stromček, ideálne aj so známymi traťami a spustením registrácie.

SLOVAKMAN_2020_Tomas_Bukoven_Print_27

Tak nám držte palce, aby sa nám väčšina z našich smelých plánov vydarila. Vy si dávajte pozor a vyhýbajte sa čínskej potvore, nech sa aj v roku 2021 stretneme na ešte lepšom Slovakmanovi.

Vlado a celý tím @slovakman.official