clanok:79

Získa mimozemšťan desiate víťazstvo na Slovakmanovi?

Petr Vabroušek
Publikované 18.06.2020

Štartová listina sa nám postupne zapĺňa a tak ako vždy, je to mix hobíkov, ktorí sú schopní pasovať sa s nástrahami piešťanskej trate 10 a viac hodín, no na druhej strane máme už prihlásených aj niekoľko športovcov, ktorých viac ako fotka s barlolomcom každoročne láka do Piešťan možnosť súperiť s tými najlepšími z nášho mikro-regiónu a majú chuť zabojovať o titul „Slovakman“.

Na úvod si predstavíme štvorčlennú skupinu, z ktorej každý už okúsil, ako chutí víťazstvo v Piešťanoch /alebo Nitre/:

  1. 9-násobný víťaz Slovakmana Petr Vabroušek zvíťazil prvý krát v roku 2006, ďalšie víťazstvá pridal v rokoch 07,11,12,13,14,15,17,19.

  2. Aktuálne najväčší favorit a držiteľ traťového rekordu 8:23:23 z roku 2018: Tomáš Řenč

  3. Jan Oppolzer: víťaz z roku 2016, ktorý si víťazstvo zabezpečil najrýchlejším maratónom dňa a ako jediný bol schopný bežať pod 3 hodiny (2:53:31)

  4. Jeden z najrýchlejších plavcov na dlhých triatlonoch v našich zemepisných šírkach a víťaz z roku 2004: Andrej Orlický.

Preniknúť do TOP10 a ukázať svoj tímový dres na večernom vyhlásení výsledkov by určite radi aj títo páni:

  1. Godart Oliver (LUX): 2. miesto z roku 2016

  2. Holub Michal majster SR v dlhom triatlone pre rok 2019, vlani druhý celkovo iba 38 sek. za Vabrouškom, keď dokázal bežať takmer o +10 minút rýchlejšie ako Petr, ale tradične slabšie plávanie ho pripravilo o celkové víťazstvo

  3. David Jílek (CZE) 3x 4. miesto a veľká chuť postaviť sa na bedňu

  4. Slatinský Lukáš (CZE), najlepšie piate miesto

  5. Faltýnek Petr (CZE), 5. miesto z 2019

  6. Dušan Halaj SVK, tretí z MSR 2019

O prienik do prvej desiatky sa ešte budú istotne pokúšať aj Michal Volejník a Lukáš Polan.

Počkáme, či ešte pribudnú tradične zaujímavé mená, ako napríklad Peter Štilla (2. miesto v rámci MSR 2019), alebo ďalší kvalitní českí reprezentanti ako Jan Šneberger, Josef Křivánek, Lukáš Krpec, prípadne niekto ďalší.

Rovnako zaujímavé by bolo vidieť aj konfrontáciu vyššie uvedených triatlétov s nastupujúcou slovenskou generáciou stredno a dlhotratiarov, kde sa ponúka spomenúť mená ako olympionik a výborný plavec Rišo Varga, ktorý už okúsil ako chutí stredný triatlon v Šamoríne na Challenge The Championship, Filip Šebo, ktorý si potykal s ironmanskými vzdialenosťami v Klagenfurte, alebo Ondrej Kubo, známy svojou schopnosťou súťažiť v našom regióne o popredné priečky na vzdialenostiach od šprintu po stredný triatlon (PB na IM70.3 3:42:50). Kto vie, ako by mu zachutila plná porcia 226 kilometrov? :)

Veríme, že kopec zrušených/preložených podujatí v zahraničí môže byť tento rok dobrým dôvodom aj pre domácich pretekárov, ktorí v minulosti skôr preferovali veľké preteky „vonku“, vyskúšať si pravé piešťanské peklo a získať tak skúsenosť z dlhého triatlonu na domácej pôde.

V ďalšom vydaní nášho občasníka sa pozrieme aj na nežnejšiu časť štartového poľa.

1
Petr Vabroušek

2
Michal Holub

3
Tomáš Řenč