clanok:82

Železné dámy Erdinger Slovakman 2020

Publikované 01.07.2020

Do dnešného dňa máme prihlásených 15 žien, čo by bol účastnícky rekord v nežnejšej kategórii. Trochu nás mrzí, že máme medzi nimi len 2 Slovenky a prevahu majú české pretekárky, dopĺňajú ich jedna Maďarka a jedna Polka. Je možné, že štartovkou zamieša aj informácia o novozískanom štatúte - MČR pre rok 2020.

Za najväčšiu favoritku je považovaná Simona Křivánková, ktorá už má na svojom konte tri víťazstvá na Slovakmane. V prípade víťazstva sa dotiahne na Mariku Kuriačkovú, ktorá dokázala zvíťaziť v rokoch 2003-2006.

Simona vyhrala prvý raz v roku 2012 ešte pod dievčenským menom Vykoukalová. Naposledy v roku 2019 zaostala iba 39 sekúnd za traťovým rekordom, ktorý drží Helena Kotopulu z roku 2017 a má hodnotu 9:29:29.

Ďalšou kandidátkou na stupeň víťazov určite bude aj Alena Stevens. Aya si už vychutnala víťazstvo na Slovakmane v roku 2013, ale toto bude jej prvý štart na tratiach dlhého triatlonu po materskej dovolenke. V cieli na svoju maminu budú určite čakať aj jej dvojičky.

S napätím očakávame, či sa na štartovke ešte objaví aj spomínaná držiteľka traťového rekordu Helena Kotopulu. Jej prítomnosť by boj o víťazstvo určite povýšila na vyšší level a traťový rekord ženskej kategórie by sa otriasal v základoch.

Druhá Slovenka na štarte je Andrea Kiesel z Nitry, ktorá bude mať premiéru na 226 kilometrovej trati. Doteraz najrýchlejší slovenský čas na Slovakmane drží Kristína Néč Lapinová a má hodnotu 10:19:15. Kika sa podľa informácií zo sociálnych sietí aktuálne venuje viac rodine, vlastnej firme a popri tom preferuje kratšie pretekové vzdialenosti, no tieto riadky ju možno budú motivovať k intenzívnemu 5 týždňovému bloku prípravy :)

Helena
Helena Kotopulu, credit: Gabi Hejtíková

 Simona
Simon Křivánková

Andrea
Andrea Kiesel, credit: archív Andrea Kiesel

Kristína
Kristína Néč Lapinová

Aya
Aya Stevens, credit: archív Aya Stevens