clanok:70

A je to tu

Vlado Baron Publikované 30.07.2018

Tak ako aj predchádzajúcich pätnásť rokov, tak ani tento rok to v prvý augustový víkend nebude na triatlonovom Slovensku ináč. Nečaká na nás nič iné ako slovenské triatlonové peklo v Piešťanskej Lodenici. 33 stupňové teploty a pravidelne silný vietor vytvorí v Piešťanoch tie pravé Hawaiiske podmienky.

Do Piešťan sa tento rok na podujatie Slovakman prihlásilo rekordných 205 jednotlivcov a 35 štafiet. Na štarte nebudú chýbať obhajcovia vlaňajších víťazstiev. Medzi mužmi Petr Vabroušek a medzi ženami Helena Kotopulu, obaja z Českej republiky.

Vabroušek to určite nebude mať jednoduché. Zuby si na neho brúsia vedúci pretekár českého pohára Řenč, a ďalej Oppolzer, Wainer, Slatinský, Jílek, Holub, Křivánek a Orlický.

Kotopulu to bude mať asi jednoduchšie ale Pavlíčková a ani rakúšanka Muckenhuberova sa do Piešťan určite neprídu opaľovať.

Všetko to vypukne v sobotu 4.8.2018 o 7:00 , keď výstrel z dela pošle na trať jednotlivcov a o 7:10 štafetárov. Plavecká časť sa uskutoční na Sĺňave, cyklistika bude prebiehať medzi Piešťanmi a Červeníkom. V čase od 7.30 do 16:00 bude na tejto trase obmedzená premávka a prosíme obyvateľov dotknutej trasy, aby rešpektovali dopravné obmedzenia a uvedenej trase sa radšej vyhli. Bežecká trať je situovaná medzi Lodenicou a mestským parkom v Piešťanoch. Bežcov budete stretávať od 12:30 až do 23:00. Prvého v cieli očakávame okolo 15:20.

Prídite sa pozrieť na jediný dlhý triatlon na klasických ironmanských tratiach 3,8 km plávania, 180 km cyklistiky a 42,2 km behu. Podujatie sa koná ako MSR v dlhom triatlone, Ford Czechman Tour Český pohár v dlouhém triatlonu a Československý pohár.

Tešime sa na Vás. Organizátori z ŠK Delfín Nitra a SMTA Nitra.